Derin Togar “Dokun” diyor!

Sertab Erener‘in 30 Haziran’daki Kuruçeşme konserinde çıkmıştı sahneye ilk defa. Birkaç zamandır da Dokun adlı single şarkısı ile sağda solda duyup görüyordum ama, yazmaya fırsatım olmamıştı.

Dokun, hareketli ve enerjik hali ile akılda kalıcı gibi. Togar’a gelirsek, oldukça donanımlı gözüküyor (Bu yönüyle bana biraz Elif Turan‘ı (Büyüt İstersen) hatırlattı doğrusu).

Müzik eğitimini ABD’de almış, yarı ABD’li yarı Türk. 2008 yılında “Rock On Broadway” müzikalinin kadrosunda bulunan ve 12 yaşından beri dans eğitimi alan Derin Togar, aynı zamanda opera da okumuş. Piyano çalıyor, farklı dillerde şarkılar yazıyor..Yani bildiğiniz “iyi eğitimli” bir vokal. DMC etiketiyle yayınlanan ve bestesi kendine ait olan ilk profesyonel çalışması “Dokun”un sözleri Umut Kızılarslan‘a, aranjesi ise Erdem Kınay‘a ait . Yayınlanan single’da Radyo versiyonu dışında Erdem Kınay Remix, Kirli Pabuçlar Remix, K.P.Dub Remix ve Erhan Seçkin-Serhat Şensesli tarafından düzenlenen akustik bir versiyon yer alıyor.

Bildiğiniz üzere Türk popunda şu sıralar çıtır popçu eksiği mevcut. Derin Togar gibi enerjik, kıpır kıpır ve güzel bir genç vokal bu boşluğu doldurabilir. Ama iş biraz da tanıtıma ve tek bir şarkıdan öte kelli felli bir albüme bakıyor galiba.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s