Yonca Lodi’nin “Milat”ı

Türk popunun güçlü ve güzel seslerindendir Yonca Lodi. Gerek sade tarzı ve gerekse yorumundaki duygusal vokal beni her zaman çok etkilemiştir. Yıllar sonra “Büklüm Büklüm”ü bu toplumun hafızasına oldukça güçlü bir şekilde yerleştiren sanatçı, 1999 yılında kendi adını taşıyan ilk albümünü yayınlamış, ama asıl büyük çıkışını 2001 tarihli “Aşkta ve Ayrılıkta” albümü ile yapmıştı (Albümün lokomotifi “Anlatma”, Türk popunda tüm zamanların en iyi çıkışlarından biri olarak hemen yerini almıştı). 2007 tarihli 3. albümü “Yolumu Bulurum”un ardından yayınladığı ve dijital müzik listelerinde hatırı sayılır bir yer edinen “Emanet” single’ını takiben, Eylül’de yayınlayacağı yepyeni albümü için gün sayıyor.

“Milat” adlı albümün çıkış şarkısı “Düştüysek Kalkarız” yayına girdiği radyo rotasyonunda hızla yükselirken Lodi, “Adından da anlaşılacağı gibi bu albüm benim için ‘Milat”.Ben her albüm öncesi gergin ve telaşlı olurum ama bu sefer gerçekten çok heyecanlıyım” diye konuşmuş. Sanatçı bu albümünde Zeki Güner (Düştüysek Kalkarız, Tenden Tene, Tavan Arası), Aysuda Ülkü Zeren (Mum Lekesi) gibi isimlerle çalışırken, albümde ayrıca “Canım Ailem” dizisinde kullanılan ve 2010’un en çok indirilenler listesinde yeralan “Emanet” ve “Haksızlık Değil mi?”, 2008 yazının başarılı coverı “Yeter”, “Kapalıçarşı” dizi müziği “Gölgelerime Işık Tut”, Aysel Gürel’in şarkılarından oluşan “Çınar” albümünde seslendirdiği “Yalan Gibi” adlı şarkılar da yeralıyor.

Türk popüler müziğinde iyi, kaliteli ve arşivlik albümlerin giderek azaldığı şu zamanda, heyecanla ve merakla beklediğimiz bir albüm olacağa benziyor Yonca Lodi’ninkisi.

Yonca Lodi’nin “Milat”ı” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s