İstanbul Arabesque Project

Yaşadıkları dönemin bir bölümü, arabesk müziğin yasaklı yıllarına denk gelen 4 müzisyenden oluşan Istanbul Arabesque Project, “Her Gün İsyanım Var” isimli ilk albümünü Esen Müzik etiketi ile piyasaya sürdü.

Albümde Hakkı Bulut’un “İkimiz Bir Fidanız” ve “Son Mektup”, İbrahim Tatlıses’in “Allah Allah”, Selami Şahin’in “Senin Olmaya Geldim”, Sait Büyükçınar’ın “Her Gün İsyanım Var Kadere”, Ali Tekintüre-Yunus Bülbül’ün “Aldanma Çocuksu” eserlerinin yanı sıra söz ve müziği gruba ait olan, arabesk formatında 3 adet de beste var.

Yaklaşık 2 yıl önce kurulan, kayıtları internet üzerinden yayılan, Türkiye’nin birçok yerinde sahne alan, albümleri olmamasına rağmen konser verdikleri her mekanı tıka basa dolduran grup, aynı zamanda repertuarı tamamen arabesk eserlerden oluşan tek rock grubu.

İstanbul Arabesque Project davulda Barbaros Akbulut, gitarda Korkut Peker, Bas Gitarda Öçzer Kirçak ve vokalde Pınar Seda Günday’dan oluşuyor.

Son dönemde Işın Karaca ve Şevval Sam gibi isimlerden sürpriz albümler ile popüler müzikle yeniden buluşan arabesk rüzgarı, bir süre daha esmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s