Nino Varon’dan albüm

50 yılı aşkın bir süredir devam eden dopdolu müzik kariyeri boyunca, Nilüfer, Tanju Okan, Ajda Pekkan, Modern Folk Üçlüsü, Timur Selçuk, Füsun Önal gibi yıllara meydan okuyan isimlerin prodüktörlüğünü yapmış olan söz ve beste yazarı Nino Varon’un tamamı yeni şarkılardan oluşan albümü  “Arka Pencere”, EMI etiketiyle dinleyicinin beğenisine sunuldu!

Öncelikle Tanju Okan ve Nilüfer için hazırladığı beste/söz ve seçtiği şarkılarla müzik listelerinin zirvesine çok sayıda çalışmasını yerleştirmiş olan sanatçının, eşi için yazdığı özlem dolu parçaları bir araya getirdiği “Ninovâri” albümü insanların hafızalarından silinemeyecek bir değere sahip.

Profesyonel müzik yaşamına çok genç yaşta başlayan sanatçının, günün birinde Türk pop müziğinin en iyi prodüktörlerinden biri olacağı o dönemlerde konuşulmaya başlanmıştı. 70’lerin başında Odeon’da prodüktörlük yapmaya başlayan sanatçı, Türkiye’nin gönlüne taht kurmuş olan 65 değerli sanatçıyla çalıştı ve dönemin müzik endüstrisine inkâr edilemeyecek ölçüde derin katkılarda bulundu.

Tanju Okan’ın ‘Hasret’, ‘Çal Çingene’, ‘Bir Falcı Vardı’; Nilüfer’in ‘Göreceksin Kendini’, Sibel Can’ın ‘Üşüyorum Tek Başıma’, Demet’in ‘Papatya Falları’ parçaları için yazdığı sözler ve Aşkın Nur Yengi’nin ‘İmkansızım’, Nilüfer’in ‘Boşver’, Tanju Okan’ın ‘Kime Ne’ parçaları için hazırladığı besteler sanatçının en unutulmaz çalışmaları arasında… Sayısız plak ve şarkıyla sürdürdüğü müzik kariyerinin önemli bir basamağı da 2001 yılında yayımlanan “İtiraf” albümüydü. Ve kaybettiği eşi için yazdığı şiirleri seslendirdiği eşsiz “Ninovâri” albümü…

Türk pop tarihinin en üretken ve değerli isimlerinden biri, zamana asla yenik düşmeyecek şarkıların yaratıcısı Nino Varon’un tüm söz ve besteleri kendisine ait olan 15 yeni parçanın yer aldığı “ARKA PENCERE” albümünü, derinlikli bir müzik arayışındaki tüm dinleyicilere öneriyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s