Jale’den yeni albüm: “Mor”

90’lı yıllarda çok fazla sayıda isim ve şarkı girdi hayatımıza ama o yıllardan bugünlere kalıcı olabilen, hatırlanan ve sevilenler sesi ve yorumu ile gerçekten başarılı olanlardı. İşte o seslerden biri de hiç kuşkusuz Jale idi. “Alavare Dalavere” gibi hareketli parçalarının yanısıra özellikle “Üzgünüm” ve “Son Geceler”i bugün birer 90’lar klasiği olarak hatırlamayan neredeyse yok. Jale, uzun bir süredir yeni bir albüm yapmamasına karşın müzik çalışmalarına ara vermemişti. Şimdi ise “Mor” adlı yeni bir albümle müzikseverlere sesleniyor. 5 şarkı ve 2 remixten oluşan albümü için Jale, “Aşk şarkılarını hepimiz çok özledik. Yeni şarkılarımda doksanların müzikal değeri yüksek şarkılarının tadını bulacaksınız. Bu şarkılar gerçek aşkı en samimi şekliyle anlatıyor” diyerek yeni albümünün heyecanını paylaşıyor.

Jale’nin bu yeni çalışmasına müzik dünyasından çok önemli isimler destek verdi. Garo Mafyan, Soner Arıca, Sezgin Gezgin, Sude Bilge Demir ve Seda Akay albümdeki şarkılara imza atan isimler. Albümün prodüktörü olan Hakan Eren, süpervizörlüğü de Soner Arıca ile birlikte üstlendi. Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan albümdeki düzenlemeler Türkiye’nin başarılı aranjörlerinden Sezgin Gezgin, Emirhan Cengiz imzası taşırken ‘’Herkes Evinde’’ şarkısına son zamanlarda yaptığı remixlerle dikkatleri çeken Armageddon Türk tarafından yapıldı. ‘’Mor’’ maxi single fotoğrafları Güray Yalçın tarafından çekildi. Kartonet tasarımı Zeliha Topaloğlu tarafından hazırlandı.

Mor rengin şansına ve güzel enerjisine inandığı için albümün adını “Mor” koyan Jale, bu ismin ve rengin şarkılarını dinleyenlere de iyi geleceğini düşünüyor. Müzik piyasasında yıllardır kurduğu dostlukların çok değerli olduğunu söyleyen Jale, albüm için çalışmalara başladığı duyulunca bütün dostlarından şarkı yağdığını, ancak albümü geciktirmemek için bazı şarkıları daha sonra kullanmak üzere ayırdığını da sözlerine ekliyor. “Bir daha bu kadar uzun ara vermeyeceğim” diyerek de bu albümün arkasının geleceğini ima ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s