“Kafadaki Her Şey” ile Moral

Moral, grubun solisti Tolga Türünz’e ait 10 şarkıdan oluşan “Kafadaki Her Şey” adlı ilk albümünü Pasaj Müzik etiketiyle yayınlamaya hazırlanıyor.

2008 yılında başlanan “Kafadaki Her şey” albümünün hazırlıkları 2010 yılında İskender Paydaş’ın şarkı prodüktörlüğünü yaptığı “An gelir” in Babajim’de yapılan kaydıyla son buldu. 6 farklı stüdyoda tamamlanan albümün masteringi Çağlar Türkmen’e ait.

Her biri müzik dışında aynı zamanda iş hayatının içinde olan grup üyeleri şarkı sözlerinin, kentin keşmekeşi içinde akıp giden yaşamın bir rutini olan iş hayatı ve sosyal ilişkiler gibi birçok şeyden etkilenerek yazıldığını ancak yaşanılan tüm olumsuzluklara rağmen şarkıların Umutsuzluğa Söylenmiş Umut Şarkıları olduğunu belirtiyorlar. “Gündelik yaşamımızda sadece kaybolduğunda farkına vardığımız aslında bizi hayata bağlayan yaşama enerjimizdir moral.”diyerek sözlerine devam eden grup yaptıkları müziğin onlar için en büyük moral kaynağı olduğunu ve bunu grup isminin Moral olmasının nedeni olarak gösteriyorlar.

Eski zamanlarla günümüz modern müziğinin harmanlandığı sakin bir sounda sahip, yaylı enstrümanlar ve klavyeyle (hammond) zenginleştirilmiş, albümün çıkış şarkısı “An Gelir” Barış Berberoğlu’ nun yönetmenliğinde kliplendi. An Gelir; gidenlerin ardından yazılmış, kırgınlıkların anlatıldığı ama her şeyin bir anda değişeceğine inancını kaybetmeyen bir şarkı.

Tolga Türünz (akustik gitar/vokal), Arda Algan (bas), Cem Yalçınkaya (gitar) ve Tansel Türünz’den (davul) oluşan Moral, 2006 yılında kuruldu. Grup, 2009 yılında Rock’n Dark Ekspres yarışmasında, performanslarından dolayı İstanbul 1. olurken, aynı yıl söz ve müziği Tolga Türünz’e ait “Dünya Bizi Affeder mi?” şarkısının intro melodisi“81 ilde 81 orman” kampanyasının müziği seçildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s