Çiğdem Erken’den “Kız Kafası”

Çiğdem Erken’in ilk albümü ‘Kız Kafası’ ADA Müzik etiketiyle müzik marketlerde. “Kız kafası”, bir kadının gözünden çoğunluğu re minör tonunda aşk şarkıları ile dolu bir albüm.

Çiğdem Erken’in prodüktörlüğünü de kendisinin üstlendiği albümde sözleri ve müzikleri kendisine ait olan 9 şarkı var. Uzun yıllardır internet dünyasının iyi tanıdığı “Ölürsen Haber Ver”, “Saçlarım Daha Uzunken”, “Soyunma”, “Ağlayamazsın” gibi şarkıların yanısıra henüz hiç kimsenin bilmediği yeni şarkılar da bu albümde yer alıyor.
Usta yönetmen Yücel Erten’in Ölürsen Haber Ver şarkısına gönderme yaparak yazdığı “Öldümse” adlı şiiri de Selçuk Yöntem’in etkileyici tonları ile kaydedilmiş. Albümdeki aranjmanlar Nurkan Renda’ya ait. Albümün danışmanlığını Sedef Erken, süpervizörlüğünü ise Mete Özgencil üstlendi. Kayıtlar çeşitli zamanlarda Alp Turaç ve Erim Arkman tarafından gerçekleştirildi.

Çiğdem Erken’in sesi ve piyanosunun yanısıra Nurkan Renda, Çağ Erçağ, Demet Sağıroğlu, Cudi Genç, Mehmet Demirdelen, Emre Günaydın ve Tolgay Yılmaz albümde yer alan diğer değerli müzisyenler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s