Gökçe konserinden izlenimler

İlk kez canlı izledim, sahnesini çok beğendim! Bu bir Gökçe konser yazısıdır sayın okuyucu, hız kesmeden devam edebilirsiniz..

Geçtiğimiz ay yaşanan Van depremi sebebiyle ertelenen Gökçe Dinçer konseri geçtiğimiz Cumartesi Clinic Live‘daydı. Doğrusu bütün bir yaz kulaklarımızda olmasının yanısıra çaldığım hemen tüm partilerde de milletin en çok koptuğu şarkı olduğunu (ve elbette radyomun da en çok istek alan şarkılarından biri olduğunu) tüm kalbimle size teyit edebileceğim “Tuttu Fırlattı” şarkısını söyleyen bu cici kızı merak etmiyor değildim. “Fan” kategorisine rahatlıkla sokabileceğim arkadaşım Ecem (Bilgiç)’in de ısrarlarına dayanamayıp soluğu Clinic’te aldık. Zaten teras kısmında belli aralıklarla çaldığım bir mekan da olduğu için performans kısmını kalabalık gördüğüm geceler çok olmuştu doğrusu, ancak 19 Kasım gecesi ise Clinic gerçek bir rekora imza atmıştı diyebilirim, ciddi bir kalabalık Gökçe konseri için hazırdı.

Elbette ki bunda “Tuttu Fırlattı”nın da büyük payı vardı ama şarkılara eşlik eden kitleden de anladığım kadarıyla Gökçe’yi ilk albümünden beri severek takip eden de bir kemik kitlesi var. Evet belki en popüler şarkısı “Tuttu Fırlattı” olmuştu olmasına ama öncekilerden “Vay Be” ve “Aradım Seni” gibi bazı şarkılar da çoktan Gökçe klasikleri arasına girmiş bile. Bunu konserde daha iyi anladım. İlk albümü Böğürtlenli Reçel‘i 2007 yılında, ikinci albümü Beş Kuruş Yok‘u ise 2 yıl sonra çıkaran Gökçe, 2010 yazına bir Balkan coverıyla girmeye karar vermiş ve deyim yerindeyse hedefi tam 12’den vurmuştu. “Tuttu Fırlattı”, eş zamanlı hemen tüm popüler parçaları elinin tersiyle bir köşeye atıp çoğu müzik listelerinde üst sıralara hızla tırmandı. Bununla da kalmadı, dijital müzik platformlarında yaz boyunca en çok dinlenen şarkı ünvanını aldı. Müzisyen bir aileden gelen, üniversite yıllarında çeşitli gruplarla çalışan ve 20 yaşından beri beste yapan Gökçe’nin o gece Clinic’teki performansı da gerçekten kulak doyurucuydu. Hem müthiş enerjisinden, hem de son derece başarıyla kullandığı vokalinden etkilenmemek imkansızdı. Kendi albüm şarkıları dışında “Onlar Yanlış Biliyor”, “İyisin”, Kıskanırım Seni”, “Olduramadım”, “Kızılcıklar Oldu mu”, “Sevmek Zamanı” ve “Bir Yangının Külünü” gibi şarkılara olan coverları da en çok beğendiğim performanslarından oldu. Bu şarkılar Gökçe’nin ve müzisyen arkadaşlarının yorumuyla daha da farklılaşmış ve bence bir albümü kesinlikle hakediyor. Genç şarkıcı elbette bu yaza damgasını vuran şarkısını da söyledi ve şarkıya girdiği an Clinic’in tüm seyircilerinin çıldırma anıydı diyebilirim. Konser sonrasında tebrik etmek için girdiğim kuliste en az sahnedeki kadar tatlı bir kızla karşılaştım ve albüm hazırlıklarının da son sürat devam ettiğini öğrendim.

Bir notum da TRT’ye! Eurovision için medyada şurada burada o kadar bahsi geçen aday var ama TRT resmi bir açıklama henüz yapmamışken bu yarışma için düşünülecek adaylardan birinin de kesinlikle Gökçe olduğunu düşünüyorum. Eğlenceli bir parçayla o sahneyi çok güzel doldurabileceğini ve ekranları başında izleyenleri de koltuklarından kaldıracağına bahse girebilirim.

Olcay Tanberken (Dikkat Müzik!)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s