DJ Hüseyin Karadayı ve Serkan Çağrı’dan albüm

DJ Hüseyin Karadayı ve ismi ülke sınırlarını aşan klarnet virtüözü Serkan Çağrı’nın  müzikal birikimlerini konuşturdukları Endorphin albümü, müzikmarketlerdeki yerini aldı. Albüm müzikseverleri geçmişten alıp geleceğe taşıyor. 

Elektronik altyapılarla Türk folk müziğinin ustalıkla harmanlandığı, çeşitli müzik türlerinin uyum içinde entegre olduğu Endorphin, farklı müzik zevklerine de hitap eden renkler taşıyor. Gelenekselden yola çıkarak evrenseli yakalama anlayışıyla bir yıldır üzerinde çalışılan proje, zengin müzikal dokusuyla bu amaca hizmet ediyor. Hüseyin Karadayı’nın elektronik altyapısı üzerinde Serkan Çağrı’nın nefesiyle yükselen Türk müziği motiflerinin öne çıktığı Endorphin, alanının en iyileri olan konuk sanatçıların katılımıyla da yılın en iyi albümleri arasında yerini almaya hazırlanıyor.

Albüm, Türkiye’den Atiye, Ayben, Aslı Demirer, Ege Çubukçu ve Füsun Önal; Amerika’dan ise Ozzie Aziz ve Symphony‘nin sesleriyle hayat verdiği şarkılar ve Avrupa’nın ve ülkemizin başarılı DJ ve prodüktörleri Chris Lawyer, Pink Noisy, Can Hatipoğlu ve Emrah Karaduman‘ın remixlerinden oluşuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s