Yüksek Sadakat’ten yeni albüm: “Renk Körü”

Yüksek Sadakat, Eurovision katılımları ile ara verdikleri albüm çalışmalarını tamamlayıp ilk şarkıları ‘Sana Aşık Yalnız Ben’ ile görücüye çıktı. Grup, 3 yıllık bir aranın ardından üçüncü stüdyo albümü ‘Renk Körü’’nü DMC etiketiyle Aralık ayının 3. haftası dinleyicisi ile buluşturacak.

Vokalde Kenan Vural, gitarda Serkan Özgen, bas gitarda Kutlu Özmakinacı, tuşlu çalgılarda Uğur Onatkut ve davulda Alpay Şalt’tan oluşan Yüksek Sadakat’in 11 yeni şarkısını barındıran ‘Renk Körü’ albümündeki şarkılardan yedisi Kutlu Özmakinacı, ikisi Kenan Vural, ikisi ise Kutlu Özmakinacı ve Kenan Vural imzası taşıyor.
İlk iki albümüyle Türk Rock sahnesinde hatırı sayılır bir yer edinen Yüksek Sadakat, 3. stüdyo albümü ‘Renk Körü’ ile yine üzerinden yıllar geçse de değerini kaybetmeyecek şarkılara imza atmaya devam ediyor.

Albümün çıkış şarkısı olan ve güçlü Türk Sanat Müziği etkileri barındıran  ‘Sana Aşık Yalnız Ben’ adlı şarkı ile grup, artık aramızda olmayan bütün sanat müziği bestekarlarının aziz hatıraları karşısında şarkının en sonunda yaptığı gönderme ile saygıyla eğiliyor ve müziğinin kökenlerine, ilk iki albümünde olduğu gibi bir kez daha işaret ediyor.

‘Sana Aşık Yalnız Ben’in video klibi geçtiğimiz günlerde Arı Konak’ta gerçekleştirildi. Mantis Film’in yetenekli yönetmeni Özkan Aksular imzası taşıyan klibin görüntü yönetmenliğini Murat Tuncel yaptı. Klipte rol alan tiyatro oyuncuları, şarkının hikayesine uygun bir seneryoyu canlandırarak, hikayeyi grubun performansıyla birlikte seyirciye yansıttı.

Yüksek Sadakat’ten yeni albüm: “Renk Körü”” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s