maNga’nın “e-akustik”i piyasada!

Çıkışını, geçtiğimiz hafta Yıldız Tilbe düeti “Hani Biz” ile yapan yeni maNga albümü “e-akustik”, nihayet müzikmarketlerde. 12 şarkıdan oluşan ve Pasaj/GRGDN etiketiyle yayınlanan albümde tüm enstrümanların canlı kaydedildiğini, ancak elektronik sesleri de içerdiğini görüyoruz.

İlk albümleriyle altın plak kazanarak büyük bir çıkış gerçekleştiren, daha sonra MTV tarafından “Avrupa’nın En İyi Sanatçısı” seçilen ve 2010 yılında 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’ye ikincilik kazandırarak bir defa daha gururumuz olmayı başaran maNga bu özel albümün çalışmaları esnasında biraz daha olgun, ve tarzlar arası geçişlerle biraz daha geniş bakış açılı bir yaklaşım sergileyerek sınırlarını zorluyor ve bu sürecin sonunda ‘kendi müziğimiz ile ilgili yeni şeyler keşfettik’ diyorlar.

Yıldız Tilbe’nin konuk olduğu “Hani Biz”, “Rezalet Çıkarasım Var” ve “Ben Bir Palyaçoyum” adlı 3 yeni şarkı ile grubun en sevilen şarkılarının içinden bu projeye özel bir seçki oluşturularak hazırlanan çalışmanın prodüktörlüğünü grup üyelerinden Yağmur Sarıgül yaptı.

“Bir Kadın Çizeceksin”, “Beni Benimle Bırak”, “Cevapsız Sorular”, “Dursun Zaman” ve Eurovision şarkısı “We Could Be The Same” gibi hit olmuş şarkıların “e-akustik” düzenlemelerini içeren albümde grubun geçen yıl yurtdışında yayınlanan İngilizce teklisi “Fly To Stay Alive” da yer alıyor. Açılışını Arto Tunçboyacıyan‘ın yaptığı albümde maNga’ya ney, kanun, keman, klarnet, viyolonsel, saksafon ve mandolin eşlik ediyor.

“e-akustik”in ilk video klibi ise sözleri Ferman Akgül bestesi Ferman Akgül ve Yağmur Sarıgül’e ait olan, Yıldz Tilbe’nin konuk olduğu “Hani Biz” isimli şarkıya Murat Onbul yönetmenliğinde çekildi. Fotoğrafları ünlü fotoğrafçı Charles Richards‘ın çektiği albümün konser turnesi 14 Mart 2012 Çarşamba günü Gaziantep’te başlayıp 31 Mart 2012 Cumartesi gününe kadar sürecek.

maNga’nın “e-akustik”i piyasada!” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s