Erkin Koray’ın Amerika çıkarması

Türk sanatçılarının yurtdışı başarıları aralıklarla da olsa devam ediyor. Son sevindirici haber Erkin Koray cephesinden geldi. Bir süredir 70’li yıllardaki plakları yabancı müzikseverlerce keşfedilen ve ilgi gören usta müzisyenin eski parçalarından derlenen “Meçhul” adlı albümü Sublime Frequencies şirketi etiketiyle ABD’de basıldı ve albüm müzik çevrelerinden tam not aldı.

“Meçhul: Singles & Rarities” adlı albümün Erkin Koray’ın 1970-77 yılları arasındaki parçalarından oluştuğunu aktaran şirket yetkilisi Mark Gergis, sanatçının albüm tanıtımı için San Francisco’da düzenlenen organizasyona da katılmak üzere ABD’ye konuk olduğunu ifade etti. “Meçhul” adlı albümün ABD’deki radyolarda sıkça çalındığını dile getiren Gergis, albüm çalışmasının Erkin Koray’ın ABD’deki ilk yayınlanmış çalışması olduğunu, plak ve CD olarak dünya çapında dağıtımın yapıldığını kaydetti. Gergis, ”CD, Amerika’nın yanı sıra, Avustralya, Yeni Zelanda ve Japonya’da büyük bir başarı elde etti. Bunu söylemekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

Dünya çapında dağıtımı yapılan albümde “Meçhul”, ”Ve…”, ”Kendim Ettim Kendim Buldum”, ”Gün Doğmuyor”, ”Goca Dünya”, ”Krallar”, ”Cümbür Cemaat”, ”Hadi Hadi Ordan”, ”Düşünüş”, ”Olmayınca Olmuyor” ve ”Sevdiğim” şarkıları yer alıyor.

27 Nisan Cuma gecesi Beyoğlu Ghetto’da uzun bir aradan sonra hayranlarıyla buluşacak olan Erkin Koray’ın bu başarısı ile ilgili olarak müzik yazarı Murat Meriç‘in geçtiğimiz günlerde NTV’de yayınlanan söyleşisini de bu vesileyle paylaşalım:

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s