Can Bonomo’dan “Ali Baba”ya cover

Can Bonomo şu günlerde harıl harıl Eurovision çalışmalarına devam ederken, Mayıs ortalarında yayınlayacağı bir tekli için kamera karşısına geçti. İlk albümü ve sonrasında gelen Eurovision şarkısından sonra yeni albüm hazırlıklarını sürdürürken, albüme de girecek olan “Ali Baba”yı kliplendirdi.

Uzun bir süredir konser repertuarında da yer verdiği ve dinleyiciden ilgi gören “Ali Baba”, aslında Yeşilçam’ın popüler filmlerinden “Ali Baba ve Kırk Haramiler”in tema müziği. Erol Büyükburç‘un yazdığı şarkıyı 1971 tarihli filmde Sadri Alışık söylemişti. Balkanlardaki Eurovision promo turunu tamamlayan, ardından Amsterdam’daki Eurovision konserine katılan ve Cuma günü de İstanbul’a dönen Can Bonomo’nun “Ali Baba” video klibi Can Saban yönetmenliğinde dün Sarıyer’in ünlü balıkçı köyü Garipçe’deki Cenevizlilerden kalma Kale ve kulelerinde çekildi.

Konuyla ilgili olarak Bonomo “Küçükken büyük bir Sadri Alışık hayranı olan dedem ile hep onun filmlerini izlerdik. Hatta dedem Sadri Alışık taktığı için şapka takmayı severdi. Ben de Sadri Alışık’a çok büyük bir saygı ve hayranlık duyuyorum. Onun duruşunu ve samimi tavrını örnek alıyorum. Konserlerimizde, onun filmlerinde söylediği parçaları yeniden yorumluyor ve her seferinde büyük ustayı saygı ile anıyoruz” diyor.

Aşağıda Bonomo’nun “Ali Baba”yı daha önce yorumladığı akustik performansı izlenebilir:

(Fotoğraf: Cüneyt Tomruk)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s