Eurovision 2012 / TRT’den kamuoyu açıklaması

Bu yılki Eurovision’un, Türkiye’nin de yarışacağı 2. yarı finali yarın akşam. Yarı final öncesinde Can Bonomo‘nun menajerinin Twitter açıklamaları Eurovision gündemini karıştırırken, TRT‘den bugün konuyla ilgili bir açıklama geldi. Menajer Ece Çelebioğlu, twitter sayfasından şarkıcının ailesinin yarışmayı bilet ayrılmadığı için izleyemeyediğini açıklamış, “Son dakika golü. Can’ınkiler de dahil ailelerimizi yarışmayı izlemeye sokamıyoruz. Çünkü ‘birileri’nin misafirlerine gitti biletler. İşte o birilerinin eşleri, dostları var ya çok mühim onlara gitmiş hepsi… O adamların emmisi girecek, Can’ın ailesi TV’den izleyecek. Resmen burada bilet dileniyoruz” diye tweet yazmıştı.

TRT’den bu iddialara gelen yanıt ve yarın akşam izleyeceğiniz yarı finalin bugünkü kıyafetli provadan özet görüntüleri yazının devamında >>

KAMUOYU AÇIKLAMASI

Bazı internet sitelerinde, TRT Kurumu’nun, Eurovision Şarkı Yarışması’nda yeteri kadar bilet temin edemediğine dair asılsız haberler çıkmıştır.

TRT, Eurovision Şarkı Yarışması’nın en tecrübeli Kurumlarından biridir ve hiçbir yıl, bu şarkı yarışmasının finallerinde, bilet temininde ve bilet dağıtımında sorun yaşamamıştır.

2012 Eurovision Şarkı Yarışması Finalleri’nde de, TRT Kurumu, kendisine gelen tüm başvuruları değerlendirmiş ve yeteri kadar bilet temin edip, bu biletleri yetkililere teslim etmiştir.

2012 Eurovision Şarkı Yarışması için, Bakü’de bulunan resmi delegasyonunda yer alan sanatçı ve ekibinin, yarı final ve final biletlerinde hiçbir sıkıntı yoktur.

Yarı final öncesi aile yakınlarını finallere getirmek isteyen bazı mihraklar; uluslararası bir yarışmanın “akreditasyon” kurallarını unutup, bilet talebinde bulunmuşlardır.

Bu kişiler; TRT’den temin ettikleri bilete, uluslararası yetkili kuruluşa akreditasyon yaptıramayınca da, iftira niteliğinde açıklamalarda bulunmuşlardır.

2012 Eurovision Şarkı Yarışması’nda, en iyi dereceyi almak için çalışan TRT çalışanları ve sanatçımız Can Bonomo, bazı yetkisiz kişilerin internet ortamında yaydıkları iddiaların asılsız olduklarını belirtmektedirler.

TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s