Radyocu ve müzik yazarları “Ağlayamıyorum”u sevdi

Yıllar önce Zerrin Özer’in yorumladığı, birkaç yıl önce de Emre Altuğ’un yorumladığı “Ağlayamıyorum”u geçtiğimiz günlerde pop tarzında cover’layan Ebru Yaşar, radyoculardan ve müzik yazarlarından tam not aldı.

Sözleri Fikret Şeneş’e ait Ağlayamıyorum şarkısını, Volga Tamöz’ün düzenlemesiyle seslendiren Ebru Yaşar’ın yeni projesi için “yazın en iyi şarkılarından” yorumunu yapan radyocular ve müzik yazarları, yılların eskitemediği bu şarkıyla Ebru Yaşar’ın müzikal kimliğini bir kez daha zenginleştirdiğine inanıyor. Pop tarzında söylediği ilk şarkı olan Ağlayamıyorum’ un Ebru Yaşar’ın kariyerinde başarı hanesine yazıldığını belirten radyocular ve müzik yazarları, pop tarzına kayarken işi sadece aranjöre bırakmadan vokallerini ve duygusunu da bu türe dahil etmeyi başaran Ebru Yaşar’ın yeni şarkısının şimdiden dinleyicilerden en çok istek alan şarkılardan biri olduğunu söylüyor.

İşte Ebru Yaşar ve Ağlayamıyorum albümü için yorumları >>

KRAL FM MÜZİK DİREKTÖRÜ – MELİS AKÇAY

“Tanıdık bir melodinin yepyeni ve kıpır kıpır bir aranjeyle yeniden kulaklarımıza çalınması yayınlarımıza keyif katacak..

Ebru Yaşar’ın “Delidir” albümündeki hareketli şarkılarda da bu altyapıyı duymak mümkün.. Güzel olan ses ve şarkının birbirine olan uyumu..

Hafif sitem ve bir parça hüzün taşıyor olmasına rağmen son derece enerjik bir melodi olmuş.. 2012 yazının en çok çalınan şarkılarından olması umuduyla..”

KRALPOP RADYO MÜZİK DİREKTÖRÜ – TOLGA GÜNDÜZ

Ağlayamıyorum şarkısı zaten çok sevdiğim bir şarkı. Ebru’nun sesiyle daha da güzelleşmiş. Ayrıca soundu harika olmuş. Yazın şarkılarından biri bence. Ağzına sağlık Ebru’cum.

SÖZ-MÜZİK.COM YAZARI / RADYO TURKUVAZ PROGRAMCISI – MİNE AYMAN

Ebru Yaşar’ın yeni şarkısı Ağlayamıyorum’u dinledim ve çok beğendim. Şarkının oldukça duygusal ve dertli olan orijinal halini de çok severdim, yeni halini Ebru yasar gibi yine güçlü bir sesten dinlemek hoşuma gitti, yaza özel yeni hali hayırlı olsun…

DİKKATMÜZİK.COM YAZARI / KLASPOP RADYO PROGRAMCISI – OLCAY TANBERKEN

Ebru Yaşar Türk popüler müziğinin klasiklerinden biri olan şarkıyı adeta yeniden yaratmış, yeni düzenlemesine bayıldım…

RADYO MEGA MÜZİK DİREKTÖRÜ – HİLAL ÖZGANİ

Geçmişten günümüze gelen en sevdiğim şarkılardan birini seslendiren Ebru Yaşar’ı tebrik ediyorum. Her zaman ki gibi bu şarkıda da kendi yorumunun farkını ortaya çıkarmış.

DELTA FM MÜZİK DİREKTÖRÜ – İBRAHİM ELDEN

Şarkı, yorum, düzenleme ve enerji muhteşem. Ebru Yaşar’ı tebrik ediyorum.

RADYO TURKUVAZ – HOPDEDİK AYHAN

Ebru Yaşar’ı tarzının dışında dinlemek keyif verdi. Şarkının düzenlemesi ve yorum klüplerde çalmaya aday. Öyleyse artık Ebru Yaşar’ı bir kalıba sokmanın manası yok. Ebru Yaşar’ın müzikal kimliği çok renkli .

KLASPOP RADYO MÜZİK DİREKTÖRÜ – MİCHAEL KUYUCU

Farklı türlerden pop müziğe geçiş yapmak ve bu alanda kendini piyasaya kabullendirmek zor iştir. Bugüne kadar ağdalı baba damar şarkılarla dinlediğimiz ve çok sevdiğimiz hitlere imza atan Ebru Yaşar, tarzını biraz daha yumuşatarak pop müziğinde klasikleşen bir şarkı ile karşımıza çıktı.

Daha önce Emre Altuğ’da bu şarkıyı coverlamış ve hakkını vererek yorumlamıştı.Şimdi Ebru Yaşar şarkıyı yorumlayarak pop müziğine geçiş yapıyor.

Şarkının düzenlemesi pop , Ebru’nun güçlü sesi ile pop alaturka bir hava yakalamış.Volga Tamöz şarkının finalinde düzenlemeyi biraz daha batılı bir havaya sokarak şarkı finaline gelmiş.

Sonuçta doğu ile batının orta noktasında buluşulmuş. Ebru Yaşar “Ağlayamıyorum” ile pop müziğine göz kırptı. Pop müziğindeki bu denemesinde ona başarılar diliyorum.

İSTANBUL FM MÜZİK DİREKTÖRÜ – GÜRDAL ÇAKIR

Klasik niteliği taşıyan bir Fikret Şeneş şarkısı Ağlayamıyorum özlediğimiz bir şarkıydı…

Günümüze adapte edilmiş Volga Tamöz düzenlemesi ve Ebru Yaşar yorumuyla etkisini korumuş ve dinlendiğinde kulaklarımda bırakmış olduğu lezzetle keyif vermiştir. Emeği geçen herkese teşekkürler.

BEST FM MÜZİK DİREKTÖRÜ – FÜSUN ALKAN

Ebru hangi tarz şarkıyı okursa okusun kendine has duygu yüklü sesiyle şarkılara kattığı yorum başarılı olacaktır, İ.T.Ü Devlet Konservatuarında beraber okurken bir çok müzik türünün eğitimizi aldık.

GERÇEKPOP.COM MÜZİK YAZARI– FATİH MELEK

Ebru Yaşar, pop tarzına kayarken hakkını vermiş, işi sadece aranjöre bırakmamış, vokallerini ve duygusunu da bu türe dahil etmeyi başarmış.

Karşımızda detayları düşünülmüş bir yenilenme var. “Ağlayamıyorum” sıkı bir hayran kitlesi olan “Yeşillenirim”i sevenleri de memnun edecektir.

BABA RADYO MÜZİK DİREKTÖRÜ – MELTEM SEZENLER

Ebru Yaşar’dan beklenmedik tarzda bir şarkı. Ama çok güzel okumuş Ebru Yaşar. Yaz ayları için güzel bir şarkı.

SÜPER FM MÜZİK DİREKTÖRÜ – DUYGU ÇAKIR

Ebru “Ağlayamıyorum” ile farklı bir saounda geçiş yapmış. Volga Tamöz gibi önemli bir isimle çalışarak popüler müziğe sağlam bir cover ile girmiş. Yolu açık olsun şarkının ve Ebru’nun.

http://www.ttnetmuzik.com.tr/#album-Aglayamiyorum-266595

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s