Şenay Lambaoğlu’dan ilk solo albüm

Şenay Lambaoğlu’nun Ada Müzik etiketli ilk solo albümü “İçimde Aşk Var” müzikmarketlerde yerini aldı.

Söz ve müziği kendisine ait olan caz formundaki ilk solo çalışması ile karşımıza çıkan Şenay Lambaoğluna “’İçimde Aşk Var” albümünde çok değerli müzisyenler eşlik etti. Müzik direktörlüğünü ErcümenOrkut’un yaptığı albümde Trompet ve Flügelhorn’daŞenova Ülker, Tenor ve SopranoSaxophone’da Yahya Dai, Gitar’da Cem Tuncer, Piyano’da Ercüment Orkut, Kontrbas’da Kaan Yıldız, Elektrik Bas’da Eylem Pelit, Davul’da Ediz Hafızoğlu yer aldı. ‘Kelimeler’ adlı şarkıya Yaylı Quartet olarak Keman’da Seda Subaşı ve Ceren Gürkan, Viyola’da Deniz Yücel,Viyolonsel’de ise Erman İmayhan eşlik etti.
Toplam dokuz şarkıdan oluşan albümü için bir tarz gözetmeksizin yola çıkan sanatçı; yıllar içerisinde geliştirdiği müzikal duruşunu caz müziği ile birleştirmeyi başarmış.

Düzenlemelerini Ercüment Orkut’un yaptığı albümün geneline baktığımızda birbirleriyle bütünlüğü olan fakat her bir şarkının kendine özgü bir karakteri olduğunu görüyoruz.‘’İçimde Aşk Var’’, kalbi ve aklı arasında gidip gelen iç sesini, çelişkilerini,korkularını ve umutlarını kimi zaman naif kimi zamansa var gücüyle haykıran samimi bir çalışma.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s