“Bir Sevgi İstiyorum” kliplendi!

DJ ve prodüktör Hüseyin Karadayı’nın düzenlemesiyle Burcu Güneş’in yorumladığı “Bir Sevgi İstiyorum” şarkısının geçtiğimiz haftalarda yasal müzik platformlarında görücüye çıkmasının ardından bu kez video klibi ile ekranlarda.

Zeki Müren’den Emel Sayin’a kadar birçok ünlü ismin seslendirdiği unutulmaz şarkıya yıllar sonra hayat
veren Huseyin Karadayi ve Burcu Güneş, şarkının ve klibin gördüğü büyük ilgiden çok memnun. Yönetmenliğini Murat Onbul’un üstlendiği klipte yabancı model Milica Markovic ile bir Japon dövüş sanatı olan kendo yapan Hüseyin Karadayı, tüm zamanların en sevilen şarkılarından olan Bir Sevgi İstiyorum’a yepyeni bir yorum kazandırdığı için büyük mutluluk yaşadığını şu sözlerle ifade ediyor: “2008’de çıkardığım You Dance from Turkey albümümde yine bir Türk Sanat Müziği aranjem vardi. O sıralarda annem Çırağan Korosu’nda rahmetli Necdet Tokatlioglu’nun ögrencisiydi ve sözleri Halit Çelikoğlu, bestesi Necdet Tokatlıoğlu’na ait olan Bir Sevgi İstiyorum’u benim kendi albümümde cover’lamamı istemişti. Şarkının yeni düzenlemesiyle yıllar sonra Burcu Güneş ile kesişmesi çok güzel oldu”.

Şarkıyı yeni albüm çalışmaları sırasında seslendiren ve cover düzenlemesi için Hüseyin Karadayı’ya başvuran Burcu Güneş de ortaya çıkan sonuçtan çok memnun: “Yıllardır çok sevdiğim, birgün albümümde okumak istediğim bir şarkıydı. Albümdeki okumalar esnasında bir de cover düzenleme yapsak dedik ve aklımıza Hüseyin Karadayı geldi. Aradık hemen, o da şarkıyı çok sevdiğini söyledi. Bunun üzerine seslendirmesini bitirdik, sonra Hüseyin 3 ay çalıştı ve bu şarkıya yıllar sonra yeniden 7 den 77’ye herkesin dinleyebileceği ve gençlerin de sanat müziğimizi tanıyıp seveceği harika bir düzenleme yaptı.. Şarkının ayrıca bir sürpriz versiyonu da kendi albümümde olacak”.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s