“İstanbul Kızı” geliyor

cigdemerken2011 Haziran ayında aşk hafızam dediği çoğunluğu re minör tonunda yazılmış şarkılardan oluşan “Kız Kafası” adlı albümünü yayınlayan müzisyen Çiğdem Erken, iki yıl aranın ardından ikinci albümü ”İstanbul Kızı”nı dinleyicisinin beğenisine sunuyor.

Albümde yıllardır internette paylaşılan Çiğdem Erken şarkılarının yanı sıra yepyeni şarkılar da var. İstanbul Kızı’nda Çiğdem Erken’e Bilal Karaman, Kağan Yıldız, Alpdoğan Türeci, Derya Türkan, Şenova Ülker, Didem Erken, Gürol Ağırbaş, Birol Ağırbaş gibi önemli müzisyenler eşlik ediyor. Ayrıca son yılların yükselen genç yıldızı Ceylan Ertem Cihangirde adlı şarkıda Çiğdem Erken’e eşlik ederken, kült yorumcu Umay Umay da geçtiğimiz yıl yayınladığı “Cevapsız Ağrı” adlı kitabından bir şiir ile albüme nefes katıyor.

Çiğdem Erken’in yıllardır onu takip eden dinleyicilerine sürprizlerle dolu bir yaz albümü olarak sunduğu “İstanbul Kızı”, 20 Haziran’da müzikmarketlerde. Raflardan önce iTunesTurkey’de ön siparişe sunulan albüm için: https://itunes.apple.com/tr/album/istanbul-k-z/id659873919

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s