Lady Gaga “Artpop” ile şaşırtmaya hazırlanıyor

lady-gaga-applauseLady Gaga ’nın Kasım ayında çıkaracağı 3. albümünün detayları yavaş yavaş belli olmaya başladı. “Artpop” adını taşıyan yeni Gaga albümünün çıkış parçası ve ilk single’ı “Applause”, 19 Ağustos’ta ilk kez dinleyiciye ulaşacak. 25 Ağustos’ta ise bu kez MTV Video Müzik Ödülleri’nde, DJ White Shadow ile birlikte yazdığı bu yepyeni şarkısını özel bir sahne performansıyla tanıtacak olan popun çılgın kızının albüm için çektirdiği fotoğraflar ise bir tuvalden farklı değil. Albümünü popart akımının en önemli temsilcisi Andy Warhol’dan esinlendiği konsept ile sunacak olan Grammy ödüllü şarkıcı, sahne ve imaj çalışmalarını yürüttüğü yaratıcı takımı Haus of Gaga ile bu kez sosyal medya ve internet kullanıcılarına da sürprizler hazırlıyor. Açıklamalara göre Artpop, yalnızca bir müzik albümü olarak değil aynı zamanda müzik, sanat, moda ve teknolojiyi birleştiren bir app (uygulama) olarak müzik tüketicisine ulaşacak. 27 yaşındaki sanatçı yeni albümü için ayrıca imajını da yenileyerek saçlarını siyaha boyattı.

891247137_700Lady Gaga, 11 Kasım’da çıkaracağı ve Avrupa Müzik & Universal Music Türkiye işbirliğinde ülkemizde de dünyayla birlikte aynı anda yayınlanacak olan yeni albümünün ilk single kapağı için fotoğrafçı Inez Van Lamsweerde ile çalıştı ve kapağı Women’s Wear Daily programında izleyiciler ile paylaştı. Fotoğrafta Gaga’nın beyaza boyanmış yüzünün üzerinde renkli boyalar görülüyor. Lady Gaga, kalçasından geçirdiği ameliyat yüzünden ikinci albüm turnesini (Born This Way Ball) yarıda kesmek zorunda kalmıştı. Mart ayında hastaneden tekerlekli sandalyeyle çıkarken görülen Gaga paylaştığı fotoğraflarla iyileştiğini gösteriyor. Şarkıcının üçüncü albümünden çıkaracağı ilk single 19 Ağustos’ta dinleyicilerle buluşacak.

Lady Gaga’nın yeni albümünde çalıştığı isimler arasında Fernando Garibay,  Zedd ve Dallas Austin de yer alıyor. Çıkış parçasının çoktan hazır olan video klibinde ise aynı zamanda kapak resmini de fotoğraflayan Inez van Lamsweerde ve Vinoodh Matadin‘in imzası var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s