Enver Aysever ve Sibel Alaş’tan “Aykırı Kumpanya”

aykirikumpanyaTelevizyon programı “Aykırı Sorular” ile tanınan tiyatrocu ve yazar Enver Aysever, yeni bir gösteri ile izleyici karşısına çıkıyor.  Yakın geçmişimizi şekillendiren sosyal ve siyasal olayları şiirle, edebiyatla, müzikle ve kayda geçmiş görüntülerle canlı bir belgesel tadında sahneye taşıyan Enver Aysever, izleyiciyi bir zaman tünelinden geçirerek bellek tazeliyor; anlatısına kişisel tarihinden hatıraları da ekleyerek kâh güldürüyor, kâh ağlatıyor, çokça düşündürüyor, zihinlere ve yüreklere dokunuyor.

Tarz açısından bir ilk olan bu gösteriyi sahneye taşıyan ekibin ismi, gösterinin ruhunu iki kelimeyle özetliyor; “Aykırı Kumpanya.” Kumpanyanın solisti, şarkı yazarı ve yorumcu Sibel Alaş.

Aykırı Kumpanya kimi zaman bir Ahmet Kaya şarkısıyla ağlıyor, kimi zaman Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı’yla kahkahalar atıyor, kimi zaman Sabahattin Ali’nin Melankoli’siyle hüzünleniyor. Aykırı Kumpanya seyirci için şarkılı, şiirli, sazlı, sözlü bambaşka bir dünya kuruyor.

Enver Aysever’le Aykırı Kumpanya’nın ilk gösterisi 24 Kasım Pazar akşamı Mersin Kültür Merkezi’nde büyük bir coşku ile karşılandı! 29 Kasım Cuma akşamı ise Zorlu Center PSM Drama Sahnesi’nde İstanbul seyircisiyle buluşacak!

Yazan ve Yöneten: Enver Aysever / Anlatan: Enver Aysever
Solist: Sibel Alaş / Düzenlemeler: Sibel Alaş ve Aykırı Kumpanya Orkestrası

Biletler Biletix’te..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s