İrfan Özata “Hayat Okulu” ile merhaba diyor

irfan-ozata-hayat-okulu“Yanlış Fotoğraf“ adlı single çalışması ile 2013 yazında iyi bir çıkış yakalayan İrfan Özata beklenen ilk albümü “Hayat Okulu” ile karşımızda. Uzun yıllardır müzik sektöründe Sezen Aksu, Fettah Can, Yeni Türkü, Ziynet Sali gibi önemli isimlerle çalışan Özata, Mustafa Ceceli’nin albümünde yer alan ‘Gel de Sen Konuş’ adlı parçanın da bestesine Barış Konacak ile imza attı.

Etkileyici sesi ve kendine özgü yorumu ile her çalışmasında farklı müzik tarzlarını birbiriyle bütünleştiren müzisyen, bu ilk albüm çalışmasında İsmail Tunçbilek, Fettah Can, Hüsnü Şenlendirici, İsmail Soyberk, Volkan Öktem, Cengiz Ercümer gibi birçok önemli isimle çalıştı. Toplam 11 parçadan oluşan albümünde Özata’nın kendi besteleri dışında söz ve müziğinin kendisine ait olduğu parçalar da bulunuyor. “Hayat Okulu” isimli albümde İrfan Özata’nın aranjör kimliğini de “Zalim Kader” adlı parçasında görebiliyoruz.

Çıkış parçası olan “Tuhaf Geliyor”un bestesi İrfan Özata’ya sözleri ise Gökhan Şahin’e ait. Fotoğraflarını Oktay Bingöl’ün çektiği albümde, “Tuhaf Geliyor”un video klip çekimleri ise ünlü yönetmen Kemal Başbuğ tarafından gerçekleştirildi.

http://www.youtube.com/watch?v=ESEwv6mR2nU

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s