Röportaj – Turgay Saka

 IMG_85664178756787
1. Turgay Saka kimdir?
Turgay Saka: Kisaca; Zonguldak’lı ve üniversite dahil tüm öğrenimini Zonguldak’ta tamamlamış. 1988 yılında doğmuş, hayatını müziğe adamış bir madenci çocuğu…
2. Kaç yıldır müzikle uğraşıyorsun? Bize müzikal yolculuğunu anlatır mısın?
Turgay Saka: Yaklaşık 15 yıldan beri müzikle ilgileniyorum ama profesyonel olarak 8 sene oldu diyebilirim. Müzikal yolculuğum, ilkokul’da sesimi ve ritim duygumu keşfetmemle başladı.Vurmalı çalgılara olan ilgim yerini bağlamaya bıraktı ve lise zamanın da gitarla devam etti. Bir Radyo programın da canlı müzikle başlayan profesyonel müzik hayatim üniversite yıllarımda yerini birçok mekanda müzik yaparak ve konserlerde yer alarak devam etti..Her geçen gün artarak devam eden bir Turgay Saka kitlesi oluşmaya başladı ve babamın ısrarıyla yerel bir kanalda yarışmaya katıldım ve oradaki birinciliğimin ardından ilk single mı çıkardım.Akabinde yine bir çok yarışmada dereceler elde ettim ve ilk single dan tam  istediğim verimi alamadığım için, ikinci bir çalışma için kolları sıvadım ama bunun için maddi olarak hazır olmam gerekiyordu ve bir yarışmaya daha katılmaya karar verdim.Bu arada da elde ettiğim dereceden sonra, verilen ödülle ikinci single mı çıkardım. İki şarkılık bu single da “Hepsi Yalan” parçam dinleyiciden çok güzel tepkilerle bana geri döndü. Müzik çalışmalarım ve yeni projeler için adımlarım hala devam etmekte..
3. “Hepsi Yalan” şarkın için kimlerle çalıştın?
Turgay Saka: Sözleri Burak Altay müziği bana ait olan “Hepsi Yalan” in aranjörlüğünü Caner Gültekin tarafından yapıldı. 3 Adım Müzik etiketiyle de çıkışımı gerçekleştirdim..
4. Bu şarkının iki klibi var neden? Ayrıca hikayelerini anlatir misin?
Turgay Saka: Aslında bir tane klibi var ama öncesinde sadece fotoğraftan oluşan, lyric video örneklerinin, yapımcımın fikriyle biraz daha ötesine geçip hareketli hale getirdik ve bu fikir şarkının da kuvvetiyle beraber bayağı bir ses getirdi ve 300.000 geçtikten sonra müzik kanalları için klip çekme kararı verdik.
5. Bu single için ne kadar zamandır çalışıyorsunuz?
Turgay Saka: Single ortalama 2 aylık bir aranje süresinin ardından digital ortama da yayınlandı ve sonrasında PR çalışmaları başladı ve halen devam etmekte..
6. Müzikal yaşantınla beraber hayatında neler değişti?
Turgay Saka: En başta maddi olarak kendi  ayaklarım üzerinde durmamı sağladı ve her geçen gün kendimi geliştirmeye çalistim daha ileriye gitmek için uğraştım ve halen de geliştirmeye devam ediyorum… Akabinde tanınmaya ve kendi şarkılarımla ufak ufak kitleler olmaya başladı ve bu da beni işime daha da fazla bağladı. Süregelen bu süreçte bir çok insan la tanıştım ve tecrübeler edindim diyebilirim..
7. Daha önce nerelerde sahne aldın?
Turgay Saka: Yerel baz da konserler daha çok oldu..Belediyeler, özel eğlenceler ve üniversite şenlikleri diyebilirim.
8. Konser ya da sahne programların var mı?
Turgay Saka: Menajerimin sahne görüşmeleri yaptığını biliyorum ama en yakın konserim 6 Şubat’ta Sheraton da olucak.
9. Hayranlarına ne gibi sürprizleri olacak?
Turgay Saka: Çok yakın bir süreçte “Tırıvırı” nın remix i digital ortamda yayınlanacak ve onunla ilgili de çok güzel bir lyric video çalışmamız olacak.Mart ya da Nisan gibi de bir maxi single planımız var bir aksilik olmazsa…Takibe devam etsinler çünkü yepyeni ve çok daha güzel şarkılar yolda:)
10. Dizi, reklam, film gibi ekran önünde işler yapmayı düşünüyor musun?
Turgay Saka: İlerleyen süreçte olabilir neden olmasın..ama Önce müzikte bazı hedeflerimi gerçekleştirmem lazım..
11. İdeali ve kendini görmek istediği yer neresi?
Turgay Saka: Bu zorlu sektörde şarkılarımla ve kişiliğimle tanınır hale gelip müziklerimi dinleyicilerle rahat bir şekilde paylaşabilecek bir konuma gelmek istiyorum..Biliyorum zor ve mesaketli olacak ama hedefine koşmayi ve ona ulaşmayı seven biriyim.Bunun içinde elimden geleni değil daha fazlasını yapacağım..Pop piyasasın da kişiliğim ve müziğimle adımdan söz ettirmek istiyorum.
12. Bir düet yapmak istesen kiminle calismak isterdin?
Turgay Saka: Şu an için hiç böyle bir şey düşünmedim açıkçası… :)
12.Hayatta müzik dışında neler yapmaktan keyif alırsın?
Turgay Saka: Sinema ya gitmeyi ve arkadaşlarımla vakit geçirmeyi çok seviyorum.. :)
13. Seni hayata bağlayan 3 olay?
Turgay Saka: Hayatimin en önemli 3 olayı;
Müzik! Müzik! Müzik! :)
14. Dinleyicinlerinle yaşadığın komik olayların var mmı? Varsa birini bizimle paylaşır mısın?
Turgay Saka: Çok ilginç şeyler yaşayabiliyorsun sahne esnasında ve perde arkasında:) Komik değil belki ama beni çok şaşırtan bir anı mi paylaşabilirim:) Hiç tanımadığım birinden evlilik teklifi almıştım bu çok ilginç ve hiç konuşamadan 5 dakika boyunca ne yapacağımı şaşırmıştım :)
15. Sana ulaşabilecekleri iletişim adreslerini verir misin?
Turgay Saka: Sosyal medya da “turgaysakaofficial” olarak ulaşabilirler..
16.Peki Dikkat Müzik okuyucuları için söylemek istediği bir şeyler var mı?
Turgay Saka: Öncelikle vakit ayırıp, benim icinde cok zevkli gecen bu roportaji okuduklari için teşekkür ediyorum..Dikkat Müziği takip etmeye devam etsinler:) Ve tabii ki Turgay SAKA’ yı..
Turgay Saka – Hepsi Yalan
Röportaj : İrem EzgimenIMG_85664178756787

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s