En İyileriyle Ersan Erdura

Ossi Müzik’in 70’li ve 80’li yıllar sanatçılarına saygı duruşu niteliği taşıyan ve her biri birer hazine sayılan “En İyileriyle” albüm serisi, Ersan Erdura ile devam ediyor. Ayrıca sanatçı için bir de Pazartesi akşamı özel bir gece düzenleniyor. Faruk Şüyün tarafından hazırlanan gece Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde (Akatlar Kültür Merkezi), 22 Kasım Pazartesi akşamı saat 20.00’de başlıyor.

1961 yılında, henüz 12 yaşındayken kurduğu “Boğaziçi Orkestrası” girdikleri yarışmada “en iyi amatör orkestra” seçildi, 1967 yılında ise bu defa tek başına girdiği Altın Ses Yarışmasında birinci olarak müzik dünyasında kalıcı olmaya ilk adımını attı. 1977 yılında 45’lik plak olarak yayınlanan “Çocuk Gözler” adlı şarkı, onu tüm Türkiye’ye tanıttı.

Ses ve fizik olarak Elvis Presley’e çok benzemesi nedeniyle, uzun yıllar boyunca “Yerli Elvis” olarak anılan Ersan Erdura, romantik şarkıları ve etkileyici sesiyle büyük bir hayran kitlesi edindi.

Çift diskten oluşan “En İyileriyle Ersan Erdura” albümünün birinci diskinde, Ersan Erdura’nın 1977-1984 yılları arasında yayınlanmış 45’lik ve 33’lük plakları arasından seçilmiş 15 şarkı yer alıyor. Bunlar arasında “Çocuk Gözler”, “Acılar Sürekli Olamaz”, “Hayalin Gitmez” gibi bugün de çok sevilen şarkılar var. Şarkıların tamamı orijinal plak kayıtlarından oluşmakta.

Albümde yer alan ikinci diskteki şarkılar ise bugüne dek basılmamış özel arşiv kayıtları. Stüdyo deneme kayıtları, dönemin televizyon programları için yapılmış kayıtlar ve başka şarkıcılar tarafından plak yapılmış kimi şarkıların Ersan Erdura yorumlarından oluşan bu disk de arşiv meraklıları kadar Ersan Erdura sevenleri de çok memnun edecek. ‘’Aşktan da Öte’’, ‘’Yasak Aşk’’, ‘’Dudu Dillim’’ albümün sürprizleri.

“En İyileriyle ERSAN ERDURA” albümünün yapımcısı Hakan Eren. Hakan Tok’un kartonet yazısını yazdığı albümdeki şarkıları orijinal stüdyo bantlarından dijital ortama Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak grafik tasarımı Zeliha Topaloğlu tarafından yapıldı.

Ersan Erdura’ya 22 Kasım Pazartesi düzenlenecek özel gecesinde Ayşe Mine, Coşkun Demir, Gökselin İleri, Gülen Andak, Hakan Eren, Hakan Tok, Hakkı Yalçın, Nükhet Duru ve Zafer Dilek gibi isimler eşlik edecek. Sunuculuğunu Hakan Eren’in üstleneceği gecede sürpriz sanatçılar da sahneye çıkıp sevilen şarkılarını dinleyiciler için yorumlayacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s